TechUP Nedir?TechUP; Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ve Uludağ TTO tarafından yürütülen ve Bursa’da faaliyet gösteren firmalara yönelik eğitim, mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan bir hızlandırıcı programdır.
Programda amaç, Bursa’da faaliyet gösterdiği alanda yenilikçi ve teknolojik bir ürünü/hizmeti olan; fakat söz konusu atılımı finansal kısıtlar veya tecrübe eksikliği gibi sebeplerle gerçekleştiremeyen 10 girişimcinin büyüme hedeflerinin mentorlar gözetiminde desteklenmesi ve girişimcilerin yatırım yapılabilir hale getirilmesidir. Programın hedeflediği girişimciler geliştirdikleri teknoloji ile programa başvuru yapacaktır. Seçilen girişimciler, 3 ay sürecek eğitim, mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan hızlandırıcı programa alınacak ve program sonunda düzenlenecek Demo Day ile yatırımcı karşısına çıkacaktır.
Neden TechUP?


Kimler Başvurabilir?Bursa'da faaliyet gösteren
Yenilikçi ve teknolojik bir ürünü / hizmeti olan
En az 3 ay önce kurulmuş
Tercihen ciro elde etmiş
Mentor desteği ile büyümek ve yatırım almak isteyen
Teknoloji tabanlı firmalar


Son Başvuru Tarihi


30 Kasım 2017
Programda Neler Sunuyoruz?Firma Analizi / Eksiklerin Tespiti
Yatay ve Dikey Mentorlarla Çalışma Fırsatı
Hızlandırıcı Eğitimleri
Yatırımcı Karşısına Çıkma Fırsatı

10

FİRMA

3

AY

24

SAAT EĞİTİM

200

SAAT MENTORLUKProgram Süreci


Başvuruların Alınması ve Değerlendirilmesi

Başvurular http://www.bebka.org.tr/Techup linkinden online olarak alınmaktadır. Bu tarihten sonra başvurular ULUDAĞ TTO tarafından şeklî incelemeye alınacak, başvurusu uygun bulunan girişimciler teknolojilerini anlatmak üzere mülakata çağırılacaktır. Bu değerlendirmeyi geçen 10 firma Hızlandırıcı Programa katılmaya hak kazanacaktır.


Firma Görüşmeleri ve Analizi

Programa alınan 10 firma ile bire bir görüşmeler yapılarak firmalar ürün, pazar, finans ve insan kaynakları yönünden değerlendirilerek ihtiyaçları tespit edilecektir. Bu analizler sonucunda firmaların hızlandırıcı eylem planları oluşturulacaktır.


Hızlandırıcı Program

Programa alınmaya hak kazanan firmalar 2 günlük eğitim düzenlenecektir. Firma analizlerinden tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda her firmaya iki mentor (yatay ve dikey mentorluk) atanarak firma-mentor çalışmaları başlatılacaktır. Program sonunda her firma için yatırımcı görüşmelerinde kullanılmak üzere Teknoloji Ticarileştirme Raporu hazırlanacaktır.


Demo Day

Program sonunda girişimciler sunum eğitimi ve sunum mentorlukları ile yatırımcı sunumu için hazırlanarak Demo Day’de yatırımcılara teknolojilerini sunmaları sağlanacaktır.Takvim
Lansman ve başvuruların alınması / Ekim - Kasım - 2017

Firmaların seçilmesi / Aralık 2017

Firma görüşmeleri ve firma analizi / Ocak 2018

Hızlandırıcı Programı (Firma Mentor Çalışmaları ve Hızlandırıcı Eğitimleri) / Şubat - Mart 2018

Firma Raporlarının Hazırlanması / Nisan 2018


planlama@bebka.org.tr - 0224 211 1327
info@uludagtto.com / uutto@uludag.edu.tr - 0224 280 85 70

TechUP - Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı 2017

Tasarım: INFO Bilişim