TechUP Nedir?



TechUP; Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ve Uludağ TTO tarafından yürütülen ve Bursa’da faaliyet gösteren firmalara yönelik eğitim, mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan bir hızlandırıcı programdır.
Programda amaç, Bursa’da faaliyet gösterdiği alanda yenilikçi ve teknolojik bir ürünü/hizmeti olan; fakat söz konusu atılımı finansal kısıtlar veya tecrübe eksikliği gibi sebeplerle gerçekleştiremeyen 10 girişimcinin büyüme hedeflerinin mentorlar gözetiminde desteklenmesi ve girişimcilerin yatırım yapılabilir hale getirilmesidir. Programın hedeflediği girişimciler geliştirdikleri teknoloji ile programa başvuru yapacaktır. Seçilen girişimciler, 3 ay sürecek eğitim, mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan hızlandırıcı programa alınacak ve program sonunda düzenlenecek Demo Day ile yatırımcı karşısına çıkacaktır.




Neden TechUP?










Kimler Başvurabilir?



Bursa'da faaliyet gösteren
Yenilikçi ve teknolojik bir ürünü / hizmeti olan
En az 3 ay önce kurulmuş
Tercihen ciro elde etmiş
Mentor desteği ile büyümek ve yatırım almak isteyen
Teknoloji tabanlı firmalar






Son Başvuru Tarihi


30 Kasım 2017








Programda Neler Sunuyoruz?



Firma Analizi / Eksiklerin Tespiti
Yatay ve Dikey Mentorlarla Çalışma Fırsatı
Hızlandırıcı Eğitimleri
Yatırımcı Karşısına Çıkma Fırsatı

11

FİRMA

3

AY

24

SAAT EĞİTİM

176

SAAT MENTORLUK



Program Süreci






Başvuruların Alınması ve Değerlendirilmesi

Başvurular http://www.bebka.org.tr/Techup linkinden online olarak alınmaktadır. Bu tarihten sonra başvurular ULUDAĞ TTO tarafından şeklî incelemeye alınacak, başvurusu uygun bulunan girişimciler teknolojilerini anlatmak üzere mülakata çağırılacaktır. Bu değerlendirmeyi geçen 10 firma Hızlandırıcı Programa katılmaya hak kazanacaktır.


Firma Görüşmeleri ve Analizi

Programa alınan 10 firma ile bire bir görüşmeler yapılarak firmalar ürün, pazar, finans ve insan kaynakları yönünden değerlendirilerek ihtiyaçları tespit edilecektir. Bu analizler sonucunda firmaların hızlandırıcı eylem planları oluşturulacaktır.


Hızlandırıcı Program

Programa alınmaya hak kazanan firmalar 2 günlük eğitim düzenlenecektir. Firma analizlerinden tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda her firmaya iki mentor (yatay ve dikey mentorluk) atanarak firma-mentor çalışmaları başlatılacaktır. Program sonunda her firma için yatırımcı görüşmelerinde kullanılmak üzere Teknoloji Ticarileştirme Raporu hazırlanacaktır.


Demo Day

Program sonunda girişimciler sunum eğitimi ve sunum mentorlukları ile yatırımcı sunumu için hazırlanarak Demo Day’de yatırımcılara teknolojilerini sunmaları sağlanacaktır.



Takvim







Lansman ve başvuruların alınması / 09 Ekim 2017

Firmaların seçilmesi / 08 Ocak 2018

Firma görüşmeleri ve firma analizi / 19 Mart 2018 - 20 Mart 2018

Hızlandırıcı Programı (Firma Mentor Çalışmaları ve Hızlandırıcı Eğitimleri) / 13 Mart 2018 - 14 Mayıs 2018

Firma Raporlarının Hazırlanması / 21 Mart 2018 - 04 Nisan 2018

Demoday / 15 Mayıs 2018




Startuplar



Akıldoluişler Yazılım & Reklam

www.akildoluisler.com

Bulut Adisyon: Küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanmış bulut tabanlı cafe restoran yönetim sistemidir. Saas altyapısı sayesinde eski masaüstü yazılımlara kıyas ile %60’a varan yazılım ve donanım karlılığı sunar. Özel geliştirilmiş arayüzü sayesinde internete bağlanabilen tüm cihazlarda çalışır ve benzersiz kullanım kolaylığı sunar.

Alida Makina

www.alida.com.tr

Hafif Havacılık Motorları: 2006 yılında başlayan Çok Hafif Hava Araçlarından Paramotor ve Hafif Havacılık Motorları konulu Ar-Ge çalışması ve 2011 de kamu desteği ile yapılan yatırımlarla hafif havacılığa ait sertifikasız motorlar üretimine başlanmıştır. İnsansız Hava Araçları da dâhil, pek çok projede de kullanımı mümkün motorların farklılaştırılarak geliştirilmesi mümkündür. Üretilmiş motorlar sportif hava araçlarında Türkiye de uçmakta olup, yurtdışı ihracat amaçlı tanıtım faaliyetleri devam etmektedir.

Cevher

www.cevherisisanayi.com

Enerji verimli pişirme fırını : Katı yakıt (odun,kömür,pelet vb.) kullanılarak ısınma, pişirme ve sıcak su ihtiyaçlarının ekonomik ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilmesini sağlayan opsiyonel kombine bir fırındır.Elde Edilen enerjinin sistem içerisinde tutulmasıyla, daha düşük karbon salınımı ve daha az yakıt tüketimi prensibine göre çalışır.İki paraçalı gövdeden oluşması toplu sevkiyat ve bakım olayını kolaylaştırdığı gibi daha büyük fırın ve ısı kapasitesine ulaşılmasını sağlamaktadır.Uygulanabilecek renk veya kaplama seçenekleri ile mekan içinde balkonda,terasta,kamelyada sabit veya mobil olarak kurulabilir

Cyber Endüstriyel Tasarım

www.cyber-technik.com

Karbonfiber robot kolları : 2015 yılından itibaren Cyber Tasarım, Üretim ve Endüstriyel Otomasyon sistemleri ve bileşenleri konusunda hizmet veren bir firmadır. Kalıp ve Proses Tasarımı tamamlanmış Transfer presinde yada Robotlu hatlarda üretilecek olan parçaların Transfer veya Robot Taşıma setinin tasarlanması, Kalıp, Pres ve Transfer seti yada Robot Taşıma ile simülasyon çalışmasının yapılması, Transfer preslerde ve Robotlu taşımalarda kullanmaya yönelik Pnömatik Sac Tutma Klempi , Transfer Barına bağlantı elemanları, özel alaşımlı çelik borular ve bağlantıları, Pres altında parça taşımaya yönelik Transfer sisteminin veya Robotlu taşıman setinin devreye alınmasında hizmet vermektedir.

Kromo-Gen Biyoteknoloji

www.kromogen.com

Kromo-Gen Biyoteknoloji, AgriDx ile tarımsal biyoteknoloji alanındaki genetik analiz ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. Bitki ve hayvanlarda genetik ıslah, bireysel tanımlama, ebeveyn tayini, genetik hastalıkların kontrolü ve genetik çeşitliliğin ve gen kaynaklarının korunmasına yönelik projelerde, müşterilerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilecek, yüksek çıktılı, kısa sürede sonuç veren ve düşük maliyetli bir test hizmeti sağlanacaktır.

Novi Teknoloji

www.noviteknoloji.com.tr

NOVIFarm: Hayvan refahının sağlanması, Anlık, gerçek veriler ile çiftlik ve sürü performans takibi ile karşılaştırmalarının yapılması, Kaynakların doğru yönlendirilmesi ve doğru planlaması, Uygulama, değerlendirme ve gözden geçirme ile ilgili konularda yöneticinin karar alması süreçlerine destek sağlayarak işletmenin verimli ve başarılı yönetilmesine yardımcı olan Çiftlik Yönetimi Yazılım Sistemidir.

Rekare

www.rekare.net

Logix Güvenlik Duvarı, Internet kapısında ihtiyaç duyduğunuz tüm kurumsal güvenlik ve güvenli bağlantı hizmetlerini yerine getirmesi için tasarlanmış bir Güvenlik Duvarıdır. Bilinen tüm güvenlik duvarı özelliklerini destekleyen ürün; VPN, içerik filtreleme, yük dengelemenin yanında 5651 sayılı kanun gereği kurumunuzun internete çıkan erişimlerinin kaydını tutmaktadır.

Remmsoft

www.remmsoft.com

ALP (Agile Lean Production), Yalın üretim metodları için geliştirilmiş web portal çözümü. Odağımız, * Maliyetlerin ve yapılan iyileştirme çalışmalarının gerçek veriler ile net ölçülebilmesi * Tümleşik bir yapıda tüm ekiplerin birlikte çalışabilmesi * Doğru Yalın üretim tekniklerinin kişiden bağımsız uygulanması, şirket kültürü oluşturulması sağlanmasıdır.

Volitek Bilişim

www.volitek.com.tr

Persono Dijital İK Yönetim Sistemi; içerisinde online olarak 360 Dereceye kadar Performans Yönetimi, Anket Yönetimi ve Öneri Yönetimi yapabileceğiniz pratik ve esnek bulut tabanlı dijital insan kaynakları yönetim platformudur. Çok dilli yapısı sayesinde her çalışan sistemi tercih ettiği dilde kullanabilmekte, mobil uyumlu yapısı sayesinde tüm çalışanlar performans değerlendirmelerini, öneri ve anket ile ilgili işlemlerini mobil cihazlar üzerinden yapabilmektedirler.

Yalın Yazılım

www.yalin.com.tr

Geneu, programcılık bilmeyenlerin yazılım oluşturması platformu. Programcılık bilmeyenlerin WEB ve Mobil yazılımları hızlı ve kolay oluşturmasını, oluşturulan yazılımların kendi yazılım marketinde tüm dünyaya satılmasını, satınalınan yazılımında tekrar tasarlanarak yeni özellikler ekleme ve değiştirme yapılabilmesini sağlar.

Masterlight Lazer

www.masterlightlaser.com

Masterlight Lazer, Co2 tüplerinin Türkiye’de ilk üreticisi olarak sağlık sektörü, savunma sanayii, endüstri, tekstil sanayii, reklam/dekorasyon gibi geniş çaplı bir kullanım ağına hitap etmekte. Yapılması zor ve yüksek maliyetli birçok işlem lazer sayesinde kısa sürede ve çok daha az maliyetle yapılabilmektedir. Örneğin; metal, ahşap, cam, plastik gibi birçok metal ve ametal yüzeylerin işlemesi, kesilmesi, kanal açılması, form verilmesi, üzerine şekil-desen kazınması, markalanması, kaynakla birleştirilmesi, delinmesi, oyulması gibi işlemler sıralanabilir.



planlama@bebka.org.tr - 0224 211 1327
info@uludagtto.com / uutto@uludag.edu.tr - 0224 280 85 70

TechUP - Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı 2017

Tasarım: INFO Bilişim