TechUP Nedir?TechUP; Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ve ARİNKOM TTO tarafından yürütülen ve Eskişehir veya Bilecik’te faaliyet gösteren firmalara yönelik eğitim, mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan bir hızlandırıcı programdır. Programda amaç, Eskişehir veya Bilecik’te faaliyet gösterdiği alanda yenilikçi ve teknolojik bir ürünü/hizmeti olan; fakat söz konusu atılımı finansal kısıtlar veya tecrübe eksikliği gibi sebeplerle gerçekleştiremeyen 10 girişimcinin büyüme hedeflerinin mentorlar gözetiminde desteklenmesi ve girişimcilerin yatırım yapılabilir hale getirilmesidir. Programın hedeflediği girişimciler geliştirdikleri teknoloji ile programa başvuru yapacaktır. Seçilen girişimciler, 3 ay sürecek eğitim, mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan hızlandırıcı programa alınacak ve program sonunda düzenlenecek Demo Day ile yatırımcı karşısına çıkacaktır.
Neden TechUP?


Kimler Başvurabilir?Eskişehir veya Bilecik’te faaliyet gösteren
Yenilikçi ve teknolojik bir ürünü / hizmeti olan
En az 3 ay önce kurulmuş
Tercihen ciro elde etmiş
Mentor desteği ile büyümek ve yatırım almak isteyen
Teknoloji tabanlı firmalar


Son Başvuru Tarihi


31 Aralık 2016
Programda Neler Sunuyoruz?Firma Analizi / Eksiklerin Tespiti
Yatay ve Dikey Mentorlarla Çalışma Fırsatı
Hızlandırıcı Eğitimleri
Yatırımcı Karşısına Çıkma Fırsatı

10

FİRMA

3

AY

24

SAAT EĞİTİM

200

SAAT MENTORLUKProgram Süreci


Başvuruların Alınması ve Değerlendirilmesi

Başvurular http://www.bebka.org.tr/Techup linkinden online olarak alınmaktadır. Bu tarihten sonra başvurular ARİNKOM TTO tarafından şeklî incelemeye alınacak, başvurusu uygun bulunan girişimciler teknolojilerini anlatmak üzere mülakata çağırılacaktır. Bu değerlendirmeyi geçen 10 firma Hızlandırıcı Programa katılmaya hak kazanacaktır.
 


Firma Görüşmeleri ve Analizi

Programa alınan 10 firma ile bire bir görüşmeler yapılarak firmalar ürün, pazar, finans ve insan kaynakları yönünden değerlendirilerek ihtiyaçları tespit edilecektir. Bu analizler sonucunda firmaların hızlandırıcı eylem planları oluşturulacaktır.
 


Hızlandırıcı Program

Programa alınmaya hak kazanan firmalar 2 günlük eğitim düzenlenecektir. Firma analizlerinden tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda her firmaya iki mentor (yatay ve dikey mentorluk) atanarak firma-mentor çalışmaları başlatılacaktır. Program sonunda her firma için yatırımcı görüşmelerinde kullanılmak üzere Teknoloji Ticarileştirme Raporu hazırlanacaktır.
 


Demo Day

Program sonunda girişimciler sunum eğitimi ve sunum mentorlukları ile yatırımcı sunumu için hazırlanarak Demo Day’de yatırımcılara teknolojilerini sunmaları sağlanacaktır.TakvimLansman ve başvuruların alınması / 22 Kasım 2016 - 31 Aralık 2016

Firmaların seçilmesi / 30 Ocak 2017

Firma görüşmeleri ve firma analizi / 23 Şubat 2017 - 9 Mart 2017

Hızlandırıcı Programı (Firma Mentor Çalışmaları ve Hızlandırıcı Eğitimleri) / 10 Şubat 2017 - 17 Mayıs 2017

Firma Raporlarının Hazırlanması / 13 Nisan 2017 - 17 Mayıs 2017StartuplarUmay Museum Design


AlpanTech

www.alpantech.com
Rob-i: Akıllı Denge Robotu Rob-i, iki tekerlek üzerinde dengede durabilen bir robotun akıllı telefon üzerinden kontrolünü sağlayan oyuncak robottur. Robotun hızı ve yönü akıllı telefon veya tablet üzerinden kablosuz olarak yapılabilmektedir. Okul öncesi çocukların gelişim alanlarını desteklemek amacıyla kullanılmaktadır.


BLG Robotik

www.blgrobotik.com
DÜPUS: Dinamik Üretim Çizelgeleme Yapay Zeka Sistemi, düşük kar marjlı ve yüksek üretim kapasitesine sahip (ana sektöre üretim yapan yan sanayi kuruluşları) olan işletmelerde görülen çizelgeleme ve optimizasyon problemlerini çözen, üretim maliyetlerini %20-%30 oranında azaltacak, dinamik üretim planlama ve çizelgeleme yapan yapay zeka sistemidir.


Bortek

www.borteknolojileri.com
KNFLEX Diz Masaj Kremi: KNFLEX Diz masaj kremi, geliştirilen nano boyutlu, biyouyumlu katı yağlayıcı bileşim ile kemikleri kalıcı olarak yağlayarak hareketlerini kolaylaştırmaktadır. Krem, deri üzerinden masaj şeklinde tatbik edilir, ürün kıkırdak bölgesine ulaşır, iltihabı giderir ve birbirine temas eden kemikleri yağlayarak hareket rahatlığı sağlar.


EKS Yazılım

www.eksbt.com
edcsistem.com, faturalama, stok, satın alma ve üretim yönetimi ile birlikte e-defter, e-fatura, e-arşiv gibi hizmetleri kendi bünyesindeki sistemlerde barındırması zor olan küçük esnaf ve işletmelere uygun maliyetli bulut tabanlı yazılım kiralama hizmeti sunmaktadır.


WMD Teknoloji

www.wisemicrodevices.com
WiseBox, sektörel ihtiyaçlar göz önüne alınarak oluşturulmuş, uygun maliyetle ve hızlıca üretilebilen, yenilikleri birkaç hafta içerisinde uygulamaya dönüştürebilecek esnekliğe sahip ve içerisinde AR-GE yönünden temel ihtiyaç olan test edilmiş uygulama parçalarını barındıran genişletilebilir, endüstriyel, akıllı bir yönetim ve bilgi konsolu olan elektronik bir sistemdir. Halihazırda var olan endüstriyel makine, araç ve yapılarını çok düşük maliyet ve az bir zaman içerisinde yüksek teknolojik cihazlara çevirebilmektedir.

Umay Museum Design
Evosoft

http://www.avukatbulut.com/
Avukat Bulut, bulut tabanlı bir müşteri ilişkileri yönetim (CRM) platformudur. Firmalar bu platform sayesinde müşterileri ile olan tüm iletişimi tek noktadan ve otomatik olarak yönetebilmektedirler. Firmaların tüm kullanıcıları sistemi kullanarak firma içi iletişimi de her noktadan yönetebilmektedirler. Avukatlık, doktorluk gibi sektörel bazda özelleştirilebilme imkanı ile sektörel iş süreçlerini takip edebilmektedirler.

Modoya

www.modoya.com
OYA: Otomatik Yönlendirilmeli Araç, endüstriyel üretim alanları için çok fonksiyonlu insandan bağımsız hareket edebilen elektrikli taşıma aracıdır. Modüllerin birleşiminden oluşması sebebiyle kolayca çekici, taşıyıcı, konveyör ve platform seçeneklerine dönüşebilmektedir.

PİTON Ar-Ge ve Yazılım Evi

www.piton.com.tr
ALFA Sistem: Entegre Akıllı Ulaşım Sistemi, kent içi ulaşım sektöründe hizmet veren tüm işletmelerin (Raylı Sistem, Otobüs, Deniz Taşımacılığı vb.) ihtiyaç duyduğu İşletim Yönetimi, Hat ve Trafik Planlama, Yolcu Bilgilendirme Sistemi, Araç İzleme ve Kontrol Merkezi Sistemi, Araç Filo Yönetimi, Arıza-Bakım-Onarım Sistemi, Sabit Tesisler Yönetimi, Elektronik Ücret Toplama Sistemi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği ve daha birçok yönetimsel ihtiyacı tek bir çatı altında toplayan ve standart ERP yeteneklerini içinde barındıran BigData temelli entegre yazılım sistemidir.

Te Sistem Elektronik

-
Ongrid Solar Inverter, Güneş enerjisi santrallerinde kullanılan bir solar inverterdir. Şebekeye elektrik veren (ongrid) güneş enerjisi santraller için uygundur. Yurt içi pazarda tamamen yerli üretim malzeme kullanılarak üretilmektedir.

Umay Museum Design

www.umaymdt.com
Kronos Zaman Gezgini, eski uygarlıklar ve onların kurdukları arkeolojik kentleri sanal ortama taşımaktadır. Bu kentler arkeolojik çalışmalarla mümkün olmayacak bir şekilde en ince ayrıntısına kadar dijital ortamda yeniden inşaa edilebilmektedir. Kent tüm eserleri ve yerleşim detaylarıyla ortaya çıktığında, onun içinde yaşayan insanların toplumsal ve kültürel yaşam tarzlarını da yansıtan yapay zeka içeren bir yaşamı kurgulayabilecektir. Böylece kullanıcılar binlerce yıl öncesindeki yaşamı deneyimleyebilecektir.

Mentorlar


baris-okur

Barış Okur
Viveka

burcak-ilter-timurcin

Burçak İlter Timurçin
ARİNKOM TTO

bulent-yilmaz

Bülent Yılmaz
Liberro

emin-okutan

Emin Okutan
Viveka

halim-yentur

Halim Yentür
Anadolu Üniversitesi

Duygu ÖKTEM

Duygu Öktem
Turkey Advisory Services
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

orkun-baskan

Orkun Başkan
ARİNKOM TTO

omer-baykal

Ömer Baykal
Reyda Enerji

ozlem-tilgin

Özlem Tigin
ARİNKOM TTO

serkan-unsal

Serkan Ünsal
startups.watch

sermihan-turker

Sermihan Türker
ARİNKOM TTO

gulum-baran

Gülüm Baran
Kovvan İnovasyon Ajansı

asli-simsek

Aslı Şimşek
Unboxed Agency

Engin KAPKIN

Engin Kapkın
Anadolu Üniversitesi

Mustafa Dalcı

Mustafa Dalcı
IoX Digital
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Muzaffer KAPANOĞLU

Muzaffer Kapanoğlu
Osmangazi Üniversitesi
planlama@bebka.org.tr - 0224 211 1327
arinkom@anadolu.edu.tr - 0 222 335 08 86

TechUP - Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı 2017

Tasarım: INFO Bilişim